18 Ağustos 2011 Perşembe

HEYBELİADAAilemle beraber adadaydık haftasonu. Faytona bindim, güzel mamalar yedim, Pepe ve Sid' le oyalandım. Sonra vapura da bindim, çok hoşuma gitti:))


Bu arada artık 11 aylık oldum. Doğum günü partim için geri sayımı başlattım, siparişlerimi veriyorum:)Annem artık ayakkabısız çıkarmıyo beni çünkü her yerde bastırmaya çalışsalar da temkinli davranıyorum, benim pek acelem yok. Şimdilik bir yerlere tutunup kalkıyorum.

Artık parklardan zevk alıyorum. Salıncağa binmek yeni hobim. Günler böyle geçiyor işte...

19 Temmuz 2011 Salı

10'u iki geçe:)

Bu anam da yazın iyice serdi valla, hadi annecim oturup yazı yazalım diyorum hiiç oralı olmuyo valla. Bendeniz 10 aylık, 6 dişli, yürüteç tepesinde, gözyaşsız ağlamalarla dediklerimi yaptırma peşinde, yürüme adayı bir bızdık. Bu aralar iştahım da yerinde, keçi sütüne başladım ayıptır sölemesi bide annemle beraber yatmaya :))Kadın yıldı gece 15 kez uyanıp kapıya-bacaya çarpa çarpa bana ulaşmaya, aldı koynuna, ooh o da huzurlu ben de mutlu, elini popoma koyuyo, mışılcık mışılcık uyuyoruz, bi müddet bu düzen böyle çok mutluyuz karışmayın bakiim.
Emeklemek mi?? Resmen uçuyorum, bir yerlere tutunup ayağa da kalkıyorum, sonra basit cümleleri anlıyorum mesela annmem mutfaktayken eceee gel derse gidip onu bulabiliyorum, masalcı arım var, onun düğmesine basıp açıp kapatabiliyorum, dün 1 dilim karpuzu yedim örneğin. Ama boğazıma birşeyler kaçırma konusunda da ustayım. Annem ise onları parmağıyla çıkarma konusunda...
Fotoğraflarımdan bir potpuri ile sözlerimi noktalarken, hepinizi ıslak ıslak öpüyorummm:))


16 Haziran 2011 Perşembe

9' a 1 kala

Yarın 9 aylık olucam kısmetse:))

Geçtiğimiz ay çok işler başardım. Mesela emekliyorum artık. Yaklaşık 1 hafta oldu, ilk başlarda beni tek harekete geçirebilen şey annemin ev terlikleriydi. Şimdi ise arkalarını bir dönüyorlar, ben olmamam gereken mecralardayım :))

En çok yerdeki kabloları, yemek masasının altını ve eve gelenlerin ayaklarını mıncırmayı seviyorum:)
Artık odamda uyumaya başladım, uyurken kalkıp oturuyorum bazen, annemler beni acaip şekillere girmiş şekilde bulabiliyolar:)
aa bide çok stil sahibi bebişko yarışmasında 6. oldum, bi fotoğraf makinesi kazandım, bu ilk ödülüm oldu heyyooo!

anne, dada, atta diyorum, bi de annem başka bi bebekle ilgilenirse hele bi de kucağına falan almaya kalkarsa çok içlenip "anne..anne...anneeeee" diye ağlıyorum, buna kıskançlık denirmiş kötü bişey mi?

İlk emekleme günüm videoda, annem yüklemeyi beceremedi, bize gelirseniz hatırlatın izleyelim tamam mı byeee.

24 Mayıs 2011 Salı

TEHLİKELİ ANLARSavunun ben geliyoruuum! Artık bir tazmanya canavarı oldum. Halının üzerindeyken bir anda koltuğun altında, yatağımda yatarken birden korkuluklarında bulabilirsiniz beni. Yeni hareketim emeklerken oturmak ve sonra aniden kendimi yere devirmek, bu arada etraftaki oyuncaklarıma başımı falan çarpıyorum. Annem paronoyak oldu, ananem de onu yatıştırıyo; annem düşmüş sepetinden baş aşağı benim kadarken, dayım da düşmüş heybeliada da yataktan, bişicik olmamış ama annem çok endişeli, beni yalnız bırakmıyo hiç, ben bol bol ani hareket yaparak onu korkutuyorum hehe:))

22 Mayıs 2011 Pazar

İmzalı İlk Kitabım Dostlarrr!
Biz Atatürkçü bir aileyiz. Babamın bana en önemli mirası kütüphanem olacakmış. Bu haftasonu ilk kitabımı imzalattım ben de. 3. Kocaeki kitap fuarına gelen Turgut Özakman dedem "Dersimiz: Atatürk" kitabını "Güneş Ece" ye diyerek imzaladı. Çok gururlandım, kütüphanem için iyi bir başlangıç değil mi ;)


Allah ona uzun ömürler versin, daha çok kitap yazsın Turgut dedem ben de okuyayım hepsini tamam mı?..


11 Mayıs 2011 Çarşamba

STİLCANHaberler çoook öncelikle,  • Üstten iki pirinç de patladı ve tam bir tavşi oldum  • Emekliyorum! Ama geri geri -burada bir sorun var sanırım, banane kafamı bozamam böyle şeylere-  • Vee bir yarışmadayım, pamuk parmaklar klavyeye şuraya bir tık, bana oy verin canlarım ben de sizi öprerim -biraz sulu olabilir :)))

mmmmmmuccck!

27 Nisan 2011 Çarşamba

Norah Jones abla benim için bi daha söyle!Norah Jones' dan The prettiest thing, The long way home ve Sunrise' ı arka arkaya dinlemek ben de en süperinden ninni etkisi yapıyo, yeni uyuma şeklim, bebek arabamda ileri geri temposunda bu şarkılar. 3. de rüya görmeye başlıyorum. Duyurulur!